Rubriky

O nás

Naše malá chovatelská stanice krátkosrstých morčat byla založena a registrována v roce 2021. Od stejného data jsme členy Českého svazu chovatelů a Specializované organizace chovatelů morčat.

Proč Strigo? 🙂 Název byl odvozen od našeho jména – Sovovi. Výraz strigo označuje v esperantu právě tohoto moudrého opeřence.

Mou srdcovou záležitostí je stříbrno – bílá aguti v kombinaci s bílou, věnujeme se tedy především chovu morčat právě v této barvě – zaměřujeme se primárně na plemena anglický crested a coronet.

Anglické crestedy chováme i v některých dalších bikolorních a trikolorních aguti barvách – především v aguti krémové, skořicové, lemon.

Mým dlouhodobým cílem je odchovávat silná, zdravá, typově pěkná standardní morčata s vyrovnaným poměrem barev.

Dodržujeme etický kodex chovatele, dbáme na welfare všech našich morčat. Samicím dopřáváme mezi vrhy dostatečný čas na regeneraci, nenakrýváme je v příliš mladém ani pokročilém věku.

Aby se náš chov posouval kupředu, snažíme se neustále si rozšiřovat znalosti v oblasti welfare a zdraví morčat, genetiky barev aj. Pro načerpání nových informací a zhodnocení naší chovatelské práce a se také pravidelně účastníme výstav pořádaných pod záštitou Českého svazu chovatelů.

Naleznete nás v malém městečku Kostelec nad Labem nedaleko od Prahy (okr. Mělník). Pravidelně jezdíme do Prahy a Jihlavy, na této trase můžeme bezplatně dopravit miminka. Prostřednictvím zvířecích kurýrů momentálně bohužel nezasíláme.

V letech 2022 a 2023 jsem absolvovala cyklus webinářů Cavy Vets zaměřený na nějčastější zdravotní potíže morčat pořádaný SO chovatelů morčat: